Staršie upozornenia

od autora: | 5. apríla 2014
Seminár o homosexualite - Milí priatelia, pozývame vás k účasti na pastoračných seminároch o homosexualite, ktoré  sú určené všetkým kresťanom, ako aj všetkým ľuďom dobrej vôle na  Slovensku. Téma: NÁDEJ PRE ĽUDÍ INAK SEXUÁLNE CÍTIACICH Cieľom seminára je poskytnúť možnosť získať správne, objektívne a  potrebné informácie o tejto téme, potrebné aj pre získanie zodpovedného  prístupu k ľuďom s homosexuálnymi… Čítať viac »
Aliancia za rodinu - Milí priatelia Aliancie za rodinu, na naše potešenie v stredu 4. júna Národná rada Slovenskej republiky schválila novelu ústavy, do ktorej sa doplnila definícia manželstva ako zväzku muža a ženy. Aliancia za rodinu to považuje za dobrý krok a veľmi ho vítame. Je to naplnenie prvej zo štyroch otázok, aké chceme spoločne položiť ľuďom v navrhovanom referende. Už od vyhlásenia… Čítať viac »
Stretnutie Kána pre manželov - – 27.júl-2.august, Spišská Kapitula – Kristus medzi nami! Chcem Vám dať do pozornosti a zároveň Vás pozvať na stretnutie Kána pre manželov. Je to týždňové stretnutie (od 27.7. do 2.8.2014) pre manželov organizované komunitou Chemin Neuf. Tohto roku sa Kána pre manželov koná na Spišskej Kapitule. Je to čas formácie pre manželské páry, počas ktorého… Čítať viac »
Nakupujte v prolife lekárňach - Jednoduchý spôsob ako šíriť kultúru života je nakupovať v “prolife” lekárňach. Pomôžte dopĺňať a šíriť zoznam lekární, ktoré chránia a rešpektujú život. Otcovia biskupi zverejnili stanovisko k predaju antikoncepčných prostriedkov. V súlade s učením katolíckej cirkvi vyzývajú k ochrane každého ľudského života od jeho počatia až po prirodzenú smrť a rešpektovaniu etických požiadaviek vyplývajúcich z nenarušiteľnej… Čítať viac »
Ponuka metodického materiálu - Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Vám ponúka novú pastoračnú pomôcku: Stretnutia rodičov prvoprijímajúcich detí, ktorú pripravila Rada pre rodinu KBS. Za príspevok vo výške 2 € je dostupná v Diecéznom pastoračnom centre pre rodinu na Kapitulskej ul. 21 v BB. V brožúre nájdete vypracované námety na osem stretnutí s rodičmi prvoprijímajúcich detí. V prílohe je… Čítať viac »
Národný pochod za život – správy a fotografie - Ponúkame Vám súhrn materiálov v súvislosti s Národným pochodom za život, ktorý sa konal 22.septembra 2013 v Košiciach.
One of Us - Pridajte sa k iniciatíve JEDEN Z NÁS a pomôžte nám dosiahnuť milión podpisov do 1. novembra 2013. „Jeden z nás“ je jednou z prvých registrovaných Európskych občianskych iniciatív (EOI) v Európskej únii. Jej cieľom je značne podporovať ochranu ľudského života od počatia v Európe – v rámci možností kompetencie EÚ. Založená na definícii ľudského embrya… Čítať viac »